Voda je
naše
starost.

01.11. 2017

Myslete v zimě na zateplení vodovodního potrubí a vodoměru

Že v mrazivém počasí může trpět i vodovodní potrubí, o tom vědí pracovníci Vodohospodářské a obchodní společnosti a. s. své. Každoročně řeší během zimního období desítky poruch. Ty se netýkají pouze páteřních rozvodů, ale také přibývá mrazem poničených vodoměrů či prasklých přípojek vedoucích k jednotlivým domům. Většině problémů se dá ale předejít preventivním zateplením potrubí, šachty nebo ochranou vodoměru. Jak se tedy před havárií chránit a co dělat, když už potrubí praskne?  

Celá tisková zpráva

 

g

01.11. 2017

V případě výpadku proudu je dodávka vody pro Hořické zabezpečena

Ve čtvrtek 27. července 2017 došlo k plánované odstávce elektrické energie v obci Březovice, kde se nachází hlavní zdroje a úpravna vody pro Hořicko. Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. toho využila pro testování nového naftového agregátu, zdroje, který má zabezpečit výrobu elektrické energie pro pohon úpravny i vrtů. Tímto způsobem by byla spolu s přepojením některých vodovodů dodávka vody pro Hořice zcela zabezpečena.  

Celá tisková zpráva

18.07. 2017

Dotace napomohou zabezpečit dodávku vody pro obyvatele Hořicka a Jičínska

Vodohospodářská a obchodní společnost, a. s. byla úspěšná v žádostech o dotace na rekonstrukce svých dvou úpraven vody. V příštích dvou letech by tak mělo dojít k celkové rekonstrukci úpravny v Lázních Bělohradě a v Hořicích v části Libonice. Státní fond životního prostředí podpoří obě stavby cca 63,2 miliony Kč. Dalších 11 milionů půjde z národních zdrojů. Na rekonstrukce budov a modernizaci technologií bude přitom potřeba odhadem necelých 100 milionů. Cílem obou projektů je především zlepšení parametrů kvality vody pro místní obyvatele a zajištění její plynulé dodávky a také efektivnější provoz obou zařízení.

Celá tisková zpráva

                     UV Lázně Bělohrad

                    UV Hořice - Libonice

                  

11.06. 2017

Hospodaření VOS, a.s. bylo i vloni ziskové, více se tak nainvestuje zpět do regionu

Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. představila 7. června akcionářům na valné hromadě výsledky svého loňského hospodaření. To skončilo se ziskem téměř 6,5 milionu korun. Důvodem byl nárůst spotřeby vody, díky čemuž společnost získala z tržeb o 8,5 milionu více, a ekonomická stabilita firmy. Peníze budou investovány opět zpátky do regionu, do modernizace a stavby vodárenské infrastruktury. Letos je v plánu např. připojení obce Úbislavice a Krsmol na vodovod z Nové Paky. Zde je totiž dlouhodobě nedostatek vody, protože místní zdroje jsou slabé a voda se tak musí často dovážet.

Celá tisková zpráva