Voda je
naše
starost.

16.06. 2017

V sobotu se uvidíme na Jičínském Food Festivalu!

V sobotu 23. června bude stánek VOS, a.s. se skVOStnou vodou na Jičínském Food Festivalu. Milovníky dobrého jídla čekají kromě desítek stánků s ochutnávkami také koncerty a spousta další zábavy v chill-out zóně nebo pro ty nejmenší v dětském koutku, kterého jsme letos opět partnerem. Náš stánek najdete jako vždy vpravo u spodního vchodu z ulice Smiřických. Pro děti máme připravenou naučnou soutěž o vodě a pro dospělé, kteří navštíví náš stánek, dáme do soutěže dva Sodastreamy!

Více o Food Festivalu zde

2

15.05. 2018

4 pravidla pro napouštění bazénu

Léto přišlo letos velmi rychlým tempem a mnoho obyvatel se těší, až se bude moci vykoupat ve svém bazénu doma, či na chalupě. Pokud nemá nemovitost vlastní zdroj vody, budou majitelé bazén napouštět nejspíše pitnou vodu z veřejného vodovodního řadu, který provozuje VOS, a.s. Jak bazén napustit, abyste sobě, nebo sousedům v obci nezpůsobili komplikace? Stačí dodržovat určitá pravidla. Anebo si můžete jednoduše nechat dovézt vodu cisternou.

Tisková zpráva 

Objednat cisternu

27.12. 2017

VOS a. s. získala od akcionářů vodárenskou infrastrukturu za více jak 104 milionů Kč

Valná hromada Vodohospodářské a obchodní společnosti a. s. rozhodla o navýšení základního kapitálu společnosti, a to upsáním 104 430 ks nových akcií o hodnotě 1 000 Kč. Jejich splacení přitom proběhne vložením nepeněžitého plnění, konkrétně vodohospodářského majetku měst a obcí. Na vložení majetku se dohodli současní akcionáři – Jičín, Sobotka, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Hořice, Libáň, Kopidlno, Pecka a Osek. Důvodem je především přenesení zodpovědnosti za investice a opravy vodovodů a kanalizací z obcí na VOS a. s.  

Tisková zpráva

12.12. 2017

Cena vodného a stočného na Jičínsku zůstává, investice do regionu se navyšují

Představenstvo Vodohospodářské a obchodní společnosti a.s. dnes rozhodlo, že cena vodného a stočného zůstane i v roce 2018 ve stejné výši jako posledních pět let. Odběratelé tedy budou platit i nadále za pitnou vodu a odvod vody odpadní částku 78,95 Kč za m3. I přes mírný meziroční pokles spotřeby vody, tedy snížení příjmů za vodné a stočné, se VOS a.s. dlouhodobě daří řídit náklady, což umožňuje vyrovnané hospodaření. Na druhou stranu nepřestává investovat do vodárenské infrastruktury. Jen letos do ní šlo cca 74 milionů. V příštím roce to bude až 110 milionů korun.

Tisková zpráva