Voda je
naše
starost.

27.12. 2017

VOS a. s. získala od akcionářů vodárenskou infrastrukturu za více jak 104 milionů Kč

Valná hromada Vodohospodářské a obchodní společnosti a. s. rozhodla o navýšení základního kapitálu společnosti, a to upsáním 104 430 ks nových akcií o hodnotě 1 000 Kč. Jejich splacení přitom proběhne vložením nepeněžitého plnění, konkrétně vodohospodářského majetku měst a obcí. Na vložení majetku se dohodli současní akcionáři – Jičín, Sobotka, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Hořice, Libáň, Kopidlno, Pecka a Osek. Důvodem je především přenesení zodpovědnosti za investice a opravy vodovodů a kanalizací z obcí na VOS a. s.  

Celá tisková zpráva

12.12. 2017

Cena vodného a stočného na Jičínsku zůstává, investice do regionu se navyšují

Představenstvo Vodohospodářské a obchodní společnosti a.s. dnes rozhodlo, že cena vodného a stočného zůstane i v roce 2018 ve stejné výši jako posledních pět let. Odběratelé tedy budou platit i nadále za pitnou vodu a odvod vody odpadní částku 78,95 Kč za m3. I přes mírný meziroční pokles spotřeby vody, tedy snížení příjmů za vodné a stočné, se VOS a.s. dlouhodobě daří řídit náklady, což umožňuje vyrovnané hospodaření. Na druhou stranu nepřestává investovat do vodárenské infrastruktury. Jen letos do ní šlo cca 74 milionů. V příštím roce to bude až 110 milionů korun.

Celá tisková zpráva

11.12. 2017

Vodohospodářům pomůže čistit kanalizace zbrusu nový vůz

Čištění více jak 250 km kanalizačního potrubí není jednoduché. Pomoci má teď pracovníkům Vodohospodářské a obchodní společnosti a. s. nový vůz, který byl letos za zhruba 11 milionů korun zakoupen. Automobil bude sloužit nejen vodohospodářům, ale služby budou nabízeny i obcím či soukromým subjektům například na čištění dešťové kanalizace. 

Celá tisková zpráva

01.11. 2017

Myslete v zimě na zateplení vodovodního potrubí a vodoměru

Že v mrazivém počasí může trpět i vodovodní potrubí, o tom vědí pracovníci Vodohospodářské a obchodní společnosti a. s. své. Každoročně řeší během zimního období desítky poruch. Ty se netýkají pouze páteřních rozvodů, ale také přibývá mrazem poničených vodoměrů či prasklých přípojek vedoucích k jednotlivým domům. Většině problémů se dá ale předejít preventivním zateplením potrubí, šachty nebo ochranou vodoměru. Jak se tedy před havárií chránit a co dělat, když už potrubí praskne?  

Celá tisková zpráva

 

g